top of page

DISCOVER DEDON

Historia firmy

1990 - Bobby Dekeyser zakłada DEDONA

1994 - DEDON rozpoczyna produkcję na Filipinach

1998 - DEDON rozpoczyna współpracę z uznanym projektantem mebli zewnętrznych Richardem Frinier

2000 - DEDON otwiera własne zakłady produkcyjne w CEBU, przejmując pełną kontrolę nad jakością swoich produktów

2002 - powstaje ORBIT, odnoszący natychmiastowy sukces. Firma otwiera swój pierwszy salon wystawowy w Lüneburgu w Niemczech.

2003 - marka DEDON reprezentowana na 30 rynkach, wypuszcza kolejne bestsellerowe meble - LOUNGE oraz BARCELONA

2004 - Zespół z Filipin rozwija się do ponad 1200 pracowników. DEDON otwiera kompleks o powierzchni 10 500 metrów kwadratowych, łączący biura, magazyn i fabrykę włókien.

2009 - DEDON uzyskuje przedstawicielstwo w ponad 80 krajach. Światowej sławy projektanci tacy jak Jean-Marie Massaud i Philippe Starck dodają wielokrotnie nagradzane kolekcje do portfolio DEDON

2010 - DEDON zakłada spółkę będącą w całości własnością USA i dodaje azjatycki hub w Hongkongu. W 2010 roku pojawiła się także przełomowa platforma komunikacyjna Tour du Monde firmy DEDON i pierwsza z serii kampanii reklamowych autorstwa legendarnego fotografa mody Bruce'a Webera

2011 - Leżanka wisząca NESTREST staje się nową sensacją

2016  - DEDON otwiera spółkę zależną w Dubaju

2017 - DEDON otwiera swój pierwszy australijski salon wystawowy w Sydney. Kontynuując pracę z nowymi materiałami, firma wprowadza także pierwszą w pełni tapicerowaną kolekcję BRIXX oraz nową kolekcję TIBBO oraz DEAN

DEDON będzie nadal zaskakiwał i zachwycał nowymi produktami i koncepcjami, które promują luksus, oraz cenne chwile wolności i wspólne spędzanie czasu pod gołym niebem!

Badane, opracowywane, produkowane i testowane w najnowocześniejszych zakładach produkcyjnych w północnych Niemczech, przyjazne dla środowiska włókno DEDON jest bezkonkurencyjne pod względem wytrzymałości, trwałości, odporności na warunki atmosferyczne i luksusu koloru, tekstury i dotyku. Włókno nadaje się do recyklingu i jest nietoksyczne, spalając się tak czysto jak wosk.

Siedem w pełni zautomatyzowanych maszyn wytłaczających produkuje około 55 000 km włókien DEDON rocznie, przy zachowaniu spójności graniczącej z perfekcją. Zaawansowany sprzęt symuluje dziesięciolecia ekspozycji na światło słoneczne, słoną wodę, chlor i wiele innych, zapewniając, że każda szpula włókna spełnia nasze rygorystyczne standardy jakości.

bottom of page